Cesty ke zdraví

Každý jsme na cestě...

Kam směřujete vy, jaký je váš cíl?

Pokud je to zdraví, můžu vám pomoci.

Analýza prvků ve vlasech

Hubnutí

Mnoho lidí se začne starat o své zdraví až tehdy, když o ně přijde. Srdeční infarkt, zlomená noha, vysoký krevní tlak nebo zánět slinivky břišní nás upozorní, že máme také své tělo a to má své potřeby a vyžaduje, abychom se o ně starali a pečovali. Z lékařského hlediska se tomu říká sekundární prevence a této oblasti se alespoň nějaké procento lékařů věnuje a svým pacientům radí, jak již znovu neonemocnět.

Z mého pohledu je lepší a efektivnější tzv. primární prevence – starat se, abych byl zdraví  ještě předtím, než onemocním. Kopat studnu dříve, než dostanu žízeň.

Jak dojít ke zdraví? Jakými cestami se ubírat, abychom byli trvale – nebo alespoň dlouhodobě – zdraví?

Cesty ke zdraví

Koupíme si nové auto a potom s ním pravidelně jezdíme na všechny ty garanční servisní prohlídky a dopřáváme mu kvalitní pohonné hmoty a kvalitní olej, aby nám co nejdéle vydrželo a sloužilo. Pořídíme si domácího mazlíčka a potom s ním chodíme k veterináři na různá očkování, kupujeme mu ty nejlepší a nejzdravější granule či konzervy a doporučené vitaminy, staráme se o něj, pečujeme o něj a chodíme s ním na procházky. A co naše tělo? Jak se mu věnujeme a jak se o něj staráme, aby nám co nejdéle vydrželo a sloužilo?

Tak jako v péči o naše auto či domácího mazlíčka potřebujeme i do našeho zdraví investovat čas a peníze. Podle mých dlouholetých zkušeností se potřebujeme zaměřit nejméně na 6 oblastí péče o naše tělo, mysl a ducha.

Výživa: Jak se stravovat? Co jíst?

Doplňky stravy: Brát nějaké doplňky stravy? Pokud ano, pak jaké?

Pohyb: Jak se mám hýbat? S jakou intenzitou mám cvičit či sportovat?

Relaxace: Jak se vyrovnávat se stresem?

Pozitivní přístup k životu: Mám to řešit?

Preventivní lékařská vyšetření: Mám je využívat?

Jestliže chceme zjistit, které doplňky stravy máme brát, pak už nemusíme pátrat v moudrých knihách  nebo hádat z křišťálové koule, pomocí virgule či jiných prostředků. Máme k tomu biochemickou metodu.

Analýza koncentrací biogenních prvků ve vlasech je nejlepší metodou k hodnocení minerálního stavu organizmu. Vlasy například byly vybrány Světovou zdravotnickou organizací a Agenturou ochrany prostředí k hodnocení vlivu toxických kovů na organizmus. 

Díky suplementaci (doplňování naší výživy doplňky stravy) a dietě můžeme srovnat nedostatky jednotlivých prvků, upravit poruchu rovnováhy poměrů různých prvků i biochemické tendence tak, aby nedošlo k rozvoji onemocnění a člověk zůstal zdravý. Tam, kde je již choroba rozvinuta, je úprava způsobu stravování a cílená suplementace výbornou podpůrnou léčbou a u některých chronických chorob může být samostatnou léčebnou metodou vedoucí ke zlepšení stavu pacienta. 

Jednou z cest ke zdraví je udržovat si normální hmotnost. Pokud mám nadváhu nebo jsem obézní, pak tou cestou je redukce hmotnosti, nejlépe osvědčenou a vědecky podloženou metodou.

Kdo by nechtěl být zdravý, mít správnou hmotnost a cítit se skvěle?! Kdo by nechtěl program na dosažení optimální hmotnosti, který je vhodný pro každého?!

Všichni jsme jedineční a každý by se měl stravovat poněkud jinak. Jenže jak to zjistit a jak lidem ušít výživu přímo na míru? Lze to na základě kvalitního a přesného vyšetření.